3 Powody, dla których Bitcoin Surged przeszło 16.800

3 Powody, dla których Bitcoin Surged przeszło 16.800 dolarów do New 2020 High

Według danych z CryptoCompare, około 19:15 UTC w poniedziałek (16 listopada), cena Bitcoin wzrosła powyżej 16.800 dolarów do nowego wszechobecnego haju, najwyraźniej dzięki trzem katalizatorom.

Więc, jakie są katalizatory dla dzisiejszego (mniej więcej) 6% wzrostu ceny Bitcoinu?

Najpierw, w trakcie weekendu, społeczność kryptologiczna dowiedziała się, że Thomas Fitzpatrick, dyrektor zarządzający Citibank, który jest globalnym szefem produktu CitiFXTechnicals Bitcoin Trader w ramach G10 FX Business, wysłał do klientów instytucjonalnych banku “CitiFX Wire Market Commentary” zatytułowany “Bitcoin: 21st Century Gold”. W tym komentarzu badawczym, Fitzpatrick wykorzystał analizę techniczną, aby określić, że cena Bitcoin może osiągnąć nawet 318.000 dolarów do grudnia 2021 roku.

Analiza techniczna Bitcoinów Citibank.

Cel: Moon. pic.twitter.com/prB1YjVNhX
– Alex (@classicmacro) 13 listopada 2020 r.

Chociaż kopia wyciekającej notatki ukazała się na CryptoTwitterze w zeszły piątek wieczorem, to jednak dopiero dziś większość kryptońskich gazet i głównych kryptoelektryków zaczęła o niej mówić.

Raport CitiBank przewiduje, że do grudnia 2021 roku cena #Bitcoinów wyniesie 318K. Zapnijcie pasy!
– Tyler Winklevoss (@tyler) 16 listopada 2020 r.

Raport CitiBank wzywa #Bitcoin cyfrowe złoto XXI wieku. Mówi dewaluacja dolara amerykańskiego stanowiła podstawę raportu i porównania Bitcoinu do złota.
– Tyler Winklevoss (@tyler) 16 listopada 2020 r.

Po drugie, Mike McGlone, starszy strateg towarowy w Bloomberg Intelligence (BI), ramię badawcze Bloomberga na Bloomberg Terminal, który wcześniej przewidywał, że cena Bitcoin może osiągnąć 100 tys. dolarów do 2025 roku, powiedział dzisiaj, że Bitcoin wydaje się być na wczesnym etapie odkrywania cen i jego pułap rynkowy zmierza do 1 biliona dolarów.

20.000 dolarów #Bitcoin jest podstawową przeszkodą w kierunku 1 biliona dolarów Market Cap –
Cyfrowa wersja #golda, ale z bardziej ograniczoną podażą i historią dodawania zer, wydaje się być we wczesnej fazie odkrywania cen i może po prostu kontynuować swój rozwój w 2021 roku. Wzrasta popularność głównego nurtu… pic.twitter.com/m4JSt5G09N
– Mike McGlone (@mikemcglone11) 16 listopada 2020 r.

Ponieważ limit rynkowy Bitcoin’a wynosi obecnie około 312 miliardów dolarów, aby osiągnąć 1 bilion dolarów, cena Bitcoin’a musiałaby osiągnąć tylko 54 000 dolarów, aby limit rynkowy przekroczył 1 bilion dolarów.

Po trzecie, o godzinie 12:00 UTC, amerykańska firma biotechnologiczna Moderna ogłosiła w komunikacie prasowym, że “niezależna, wyznaczona przez NIH Rada ds. Monitorowania Bezpieczeństwa Danych (DSMB) dla fazy 3 badania mRNA-1273, jej kandydatka na szczepionkę przeciwko COVID-19, poinformowała Modernę, że badanie spełniło określone w protokole badania kryteria statystyczne dotyczące skuteczności, przy skuteczności szczepionki na poziomie 94,5%”.

Ta wiadomość bardzo rozweseliła amerykańską giełdę

Ta wiadomość bardzo rozweseliła amerykańską giełdę, a kiedy Dow, S&P 500 i Nasdaq Composite idą w górę w dniu, w którym indeks dolara amerykańskiego jest w dół, zazwyczaj składnik ryzyka, taki jak Bitcoin, również korzysta z ryzyka na nastrój.

Od 20:05 UTC (lub 15:05 EST), Dow, S&P 500 i Nasdaq Composite są notowane na zielonym terytorium, wzrost odpowiednio o 1,06%, 0,67% i 0,29%.

Według raportu CNBC, Mark Hackett, szef badań inwestycyjnych w Nationalwide, napisał w nocie:

“Zachęcające wiadomości o szczepionkach nadal wspierają procykliczne i wartościowe sektory, które po okresie historycznych słabych wyników w tym miesiącu osiągnęły relatywnie dobre wyniki”, powiedział Mark Hackett, szef działu badań inwestycyjnych w Nationwide, napisał w nocie… Wspieranie tej rotacji to perspektywa dodatkowego bodźca, dalszej poprawy zysków, historycznej luki w wycenie oraz perspektywa poprawy globalnego handlu pod rządami Bidena… Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy w tej chwili patrzą na rynki w pół szklanym świetle”.

About