SKYBRIDGE CAPITAL OCZEKUJE, ŻE “FALA PŁYWOWA” KAPITAŁU UDERZY W BITCOIN
  • Bitcoin przeszedł ekstremalny rajd w ciągu ostatnich trzech miesięcy, naciskając na 28.000 dolarów.
  • BTC handluje teraz za 26,500 dolarów, nawet po nieznacznej korekcie.
  • Analitycy wierzą, że do przestrzeni kryptokurrency wejdzie fala kapitału, która jeszcze bardziej podniesie ceny.

BITCOIN MOŻE ZOSTAĆ UDERZONY PRZEZ PŁYWOWŠ FALĘ KAPITAŁU

Bitcoin przeszedł ekstremalny rajd w ciągu ostatnich trzech miesięcy, naciskając na 28.000 dolarów. BTC handluje teraz za 26,500 dolarów, nawet po nieznacznej korekcie.

Wielu przypisuje ten rajd do kapitału instytucjonalnego. Mianowicie, były duże fundusze, korporacje i inne firmy w tej klasie kupujące waluty kryptograficzne w celu zdywersyfikowania swoich portfeli.

Weźmy na przykład MicroStrategy, firmę świadczącą usługi biznesowe, która kupiła Bitcoin Up o wartości 650 milionów dolarów. Jak donosi Bitcoinist, firma napisała w czasie, gdy dokonywała tego zakupu:

“TYSONS CORNER, Va.-(BUSINESS WIRE)-Dec. 21, 2020- MicroStrategy® Incorporated (Nasdaq: MSTR) (“Spółka”), największa niezależna firma zajmująca się wywiadem gospodarczym, ogłosiła dziś, że zakupiła dodatkowe około 29 646 Bitcoinów za około 650 milionów dolarów w gotówce, zgodnie z Polityką Rezerwy Skarbu, po średniej cenie około 21 925 dolarów za Bitcoina, z uwzględnieniem opłat i wydatków”.

Według suwaka Skybridge Capital udostępnionego przez inwestora Bitcoin, Hansona Birringera, fundusz inwestycyjny spodziewa się fali kapitału instytucjonalnego w przestrzeni Bitcoinów.

Pulpit pokazuje, że inwestorzy firmy uważają, że Bitcoin będzie postrzegał dojrzewanie jako klasę aktywów. Pulpit zawiera szczegółowe informacje na temat wejścia funduszy emerytalnych, RIA, funduszy hedgingowych i innych inwestorów instytucjonalnych.

POPYT W HANDLU DETALICZNYM RÓWNIEŻ ROŚNIE W SZYBKIM TEMPIE

Popyt detaliczny na Bitcoina również rośnie.

Dan Morehead, dyrektor generalny Pantera Capital, niedawno stwierdził, że ilość Bitcoinów kupowanych przez użytkowników PayPal jest prawdopodobnie niebotyczna i stanowi więcej BTC niż jest wydobywanych każdego dnia:

“Kiedy @PayPal ruszył na żywo, wolumen zaczął eksplodować”. Wzrost wolumenu itBit oznacza, że w ciągu dwóch miesięcy od wejścia na rynek, PayPal kupuje już więcej niż 100% nowej podaży Bitcoinów… W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy mieliśmy dwie ogromne zmiany – jedną w popycie, drugą w podaży – obie w górę. Po stronie popytu na rynek weszły takie spółki publiczne jak PayPal. To przesuwa krzywą popytu znacznie wyżej.

W tym samym czasie podaż nowo emitowanych BTC została zmniejszona o połowę w maju – w ramach odbywającej się co cztery lata redukcji o połowę emisji bitcoinów. Mniej BTC jest dostępnych. Nasz poprzedni list do inwestora zatytułowaliśmy “Bitcoin Shortage”. Cena działa jak niedobór.”

Ten skok popytu na Bitcoin może spowodować niedobór w czasie, analitycy mówią, że będzie to prowadzić do cen około 100.000 dolarów i więcej.

About